Трей Йънг започна силно, вкара 36 точки, докато Хоукс победиха водените от Уембаняма Спърс, 109-99
AP News | 2024-01-15 | 01:16:19

АТЛАНТА (AP) — Трей Йънг потопи първите си шест опита за 3 точки, за да предизвика горещото начало на Атланта и Хоукс се върнаха от най-лошия си офанзивен мач за сезона, за да победят Сан Антонио Спърс със 109-99 в понеделник.

Йънг вкара 36 точки, преминавайки 10 000 за кариерата си, с 13 асистенции. Дежунте Мъри, бившият гард на Спърс, който беше обсъждан в спекулациите за търговски крайни срокове, имаше 13 точки и рекордните за сезона 13 борби.

Хоукс бяха загубили две поредни и четири от пет, включително грозните 127- 99 домакинска загуба от Вашингтон, вторият най-лош отбор в Източната конференция, в събота вечер. Атланта отбеляза най-ниските за сезона резултати от 34% от полето срещу Уизардс, но се прегрупира със силен старт срещу Спърс, последният отбор на Запад.

Хоукс започнаха втория период с 11 безответни точки, за да поведат с 46-16. Атланта увеличи преднината си до 35 точки, 69-34, на полувремето. След като направи 10 от 14 удара от полето през първото полувреме, Йънг направи само 1 от 10 след полувремето, помагайки на Спърс да се доближат до шест точки, 99-93.

Виктор Уембаняма, висок 7 фута и 3 новобранец на Сан Антонио, предизвика опита за завръщане. Уембаняма направи девет забивки, като вкара 26 точки с 13 борби при завръщането си, след като престоя във втория мач от пореден мач при загубата от Чикаго със 122-116 в събота. Спърс се отнасяха предпазливо към избора на номер 1, след като той получи изкълчен глезен на 23 декември в Далас.

Джереми Сочан имаше 23 точки за Спърс. Джулиан Шампани потопи пет тройки и вкара 15 точки.

Покриването на Сочан при оставащи 6:11 намали преднината на Атланта до 95-84. Забивка и наказателно хвърляне на Уембаняма доведоха Спърс до седем точки при 96-89.

Йънг вкара 29 точки през първото полувреме и след това не отбеляза в третия период до първото си от две наказателни хвърляния с оставащи 53,8 секунди му даде 10 000 точки в кариерата.

Джейлън Джонсън вкара 16 точки с 10 борби и шест откраднати топки за Атланта.

Всеки треньор говори за значението на играта на празника на Мартин Лутър Кинг-младши в родния град на Кинг.

„Да мога да играя на този ден е невероятна чест да мога да отпразнувам д-р Кинг“, каза треньорът на Хоукс Куин Снайдер, който каза, „очевидно значението на този ден в този град е нещо наистина добро и наистина добро да бъда част от това.”

Треньорът на Сан Антонио Грег Попович каза, че празникът е „още по-смислен и подходящ поради липсата на лидерство, което изглежда имаме в света в момента.”

Играчите за всеки отбор носеха фланелки „Honor King“ по време на загрявките.

Спуртс: в Бостън в сряда.

Хоукс: домакин на Орландо в сряда.